Korfu - tipy na výlety

Krásných místa na Korfu je celá řada, často za výlet stojí i jen samotná cesta. Silničky se často vinou mezi vysokými kopci, někdy jste jimi tak obklopeni, že vidíte jen překrásnou přírodu, kopce a skály, jindy se zase krajina otevře a Vy máte možnost se kochat výhledem do dáli, na údolí, na pobřeží...


Mys Drastis

Mys Drastis na severozápadě Korfu nabízí jak nádherné pohledy shora, tak možnost koupání a dovádění třeba při skocích do vody.

zátoka u Agios Georgios

Zajímavý výběžek přímo proti Agios Georgios na severu. Na tomto místě je moc hezké šnorchlování.

Paleokastrica

Kromě toho, že Paleokastrica se výchozí místo pro množství lodních výletů, nabízí i koupání v úžasném prostředí. Při troše snahy je zde i fajn šnorchlování, dají se zde najít třeba i krásně červené hvězdice.

Jezero Korission

Jezero Korission je obklopeno úžasnými písečnými dunami a pláže jsou zde dlouhé, vstup do vody mělký, a v jemném písku jsou tisíce a tisíce malých mušliček.

Výše uvedené tipy jsou jen ukázka a výběr z mnoha zajímavostí a krás, které Vám Korfu může nabídnout. Kompletní přehled zajímavostí najdete tematicky rozdělen na (odkazy se otevírají v novém okně) zajímavé pláže, přírodní zajímavosti, památky a kláštery.